Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Blog

08.10.2019

Mądre i edukacyjne bajki dla dzieci - 20 popularnych tytułów

Mądre i edukacyjne bajki dla dzieci - 20 popularnych tytułów

Bajki bawią i uczą, są dobrym sposobem na relaks, ale też umożliwiają maluchom poszerzenie wiedzy z zakresu wielu różnych dziedzin. Z całą pewnością warto zadbać o to, by w filmowej bibliotece dziecka znalazły się mądre i edukacyjne bajki. Jakie tytuły w szczególności są godne uwagi? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking 20. Zachęcamy do lektury, a następnie do oglądania!


Umizoomi

Umizoomi to godna polecenia bajka edukacyjna dla najmłodszych uczniów. Grupa sympatycznych przyjaciół pomoże Twojemu maluchowi w nauce podstawowych kształtów i rozpoznawaniu cyferek. Dziecko wspólnie z bohaterami nauczy się liczyć i rozwiązywać proste działania matematyczne.

Umizoomi

Curious Pictures
 

Mali Einsteini

Maluch wraz z bohaterami ‒ Anią, Zuzią, Leosiem i Łukaszem, uda się w podróż zaczarowaną rakietą i przeżyje niejedną przygodę. W każdym odcinku bajki dziecko poznaje jednego malarza i jednego kompozytora.

Mali Einsteini  

Było sobie życie

Mądra bajka, która spodoba się zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym. W bajce w prosty, zrozumiały sposób przedstawiony jest sposób funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dziecko dowie się, jak pracuje układ krwionośny, układ oddechowy czy limfatyczny, zgromadzi wiedzę na temat kubków smakowych, zębów, uszu, skóry i wielu innych.

BYło sobie zycie

Nela, mała reporterka

Razem z Nelą dziecko wyruszy w podróż do wielu ciekawych miejsc na różnych kontynentach. Podczas oglądania bajki maluch pozna gatunki roślin i zwierząt, ale też kulturę i obyczaje innych państw.

Nela

Świat małego Ludwiczka

W odcinkach poruszane są różne wątki ‒ maluch poznaje instrumenty muzyczne, sprzęty gospodarstwa domowego, narzędzia, zwierzęta, owoce i wiele, wiele innych. Warto obejrzeć.

Świat małego Ludwika

John Lanza


Detektyw Łodyga

Detektyw Łodyga to kolejna z polecanych bajek edukacyjnych. W bajce, wraz z detektywem, maluch rozwiązuje różnego typu zagadki dotyczące największych wynalazków.

 Detektyw Łodyga 

Kosmiczny Jet

Kosmiczny Jet to kolejna z propozycji ‒ w bajce poruszane są tajemnice Ziemi i kosmosu. Maluch zdobywa wiedzę z astronomii, poznaje też najnowsze technologie.

Kosmiczny Jet

Mój przyjaciel Necio

Mój przyjaciel Necio to bajka o Jasiu, który uwielbia czytać i majsterkować. Maluch wspólnie z bohaterem zbuduje robota i przeżyje niejedną ciekawą przygodę.

Mój przyjaciel Necio 

Adibu

Adibu to 40-odcinkowa bajka, w której Kosmita z planety Celesta i jego przyjaciel robot dostają się do wnętrza ludzkiego ciała, wspólnie odkrywają największe tajemnice naszego organizmu. Z bajki maluch na przykład dowie się dlaczego codzienne kąpiele są tak istotne.

Adibu

Tele Images Kids

Charlie i Lola

To  80-odcinkowa bajka, przy której żadne dziecko nie będzie nudzić się. Tytułowe postaci ‒ Charlie i Lola, to sympatyczne rodzeństwo, które każdego dnia przeżywa zwykłe - niezwykłe przygody, wśród których wymienić możemy chociażby wizytę u okulisty. Idealna bajka na rodzinne wieczory.

 

Bing

Króliczek Bing to przedszkolak, który każdego dnia staje przed różnymi wyzwaniami. Bing wraz z grupą przyjaciółmi uczy się, jak radzić sobie z dobrymi i złymi emocjami oraz konsekwencjami różnych działań.

Bing

Ucz się z Dino

To cały cykl bajek edukacyjnych, w każdej bajce, wraz z wesołymi dinozaurami, maluch uczy się czegoś innego ‒ kolorów, literek, cyferek, rozpoznawania prostych znaków ostrzegawczych i wielu innych.

Ucz się z dino

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

Mądra bajka dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, która opowiada o miłości, jaką rodzice darzą swoje pociechy. Główni bohaterowie to królik i jego tata.

Nawet nie wiesz

Puffin rock

W bajce poznajemy sympatyczną, mieszkającą u wybrzeża Irlandii rodzinę maskonurów – mamę, tatę, Oonę i malutkiego Babę. Nasi bohaterowie każdego dnia poznają wspaniały świat, któr ich otacza, spotykają przyjaciół i wspólnie spędzają czas.

 Puffin rock

 Była sobie ziemia

Sympatyczny staruszek wraz z grupą sześciu pomocników pomoże maluchowi poznać wszelkie tajemnice naszej planety, na przykład te dotyczące klimatu czy źródeł energii.

Była sobie ziemia


Dora poznaje świat

Dora wraz z pomocnikami pomoże dziecku w nauce angielskiego. Maluch wspólnie z tytułową bohaterką nauczy się słówek i zwrotów. Oczywiście maluch będzie tez uczestnikiem wielu przygód.

Dora

Złota rączka

Główny bohater - Maniek, uwielbia majsterkować i wykonywać różne prace, co więcej, zawsze jest chętny do pomocy. Do wyboru mamy wiele odcinków, na przykład o malowaniu, nietypowym śrubokręcie, nawiedzonej wieży i wiele innych.

Złota rączka 

Marta Mówi

Kolejna bajka edukacyjna na naszej liście to Marta mówi. Marta to suczka, która po zjedzeniu alfabetowej zupy zaczyna mówić. Każdego dnia Mata przeżywa wyjątkowe przygody.

Marta mówi

Jej wysokość Zosia

Jej Wysokość Zosia uczy, jak ważne jest, aby pomagać innym, pokazuje jakie zachowania są nieprawidłowe i dlaczego. Wybierać możemy między wieloma tytułami, między innymi Bądź grzeczny, Cedryku, Urodzinowe życzenia, Elficki kryzys i inne.

 Jej wysokość

Mother goose club

Mother goose club to idealnapropozycja dla dzieci, które lubią uczyć się angielskiego. Wraz z kolorowymi postaciami maluch nauczy się angielskich słówek i piosenek. 

Mother goose club

Bajki personalizowane

Bardzo dobrym rozwiązaniem są również personalizowane bajki wychowajki od Elfi. Każda z bajek personalizowanych przygotowywana jest z myślą o konkretnym dziecku - pojawiają się w niej elementy personalizowane ‒ imię i zdjęcia malucha. Bajki przystosowane są do potrzeb najmłodszych odbiorców i poruszają ważne tematy. Proponujemy takie tytuły, jak Elf Bałaganiaro, Elf Niejadek, Elf Pomocnik. Bajkę personalizowaną możecie zamówić w przeciągu kilku minut.

Podsumowanie

Mądre bajki edukacyjne to doskonały sposób, aby maluch poszerzył wiedzę z różnych dziedzin. Z sympatycznymi postaciami może liczyć, śpiewać piosenki po angielsku czy poznawać wzorce zachowań. Wśród najfajniejszych bajek edukacyjnych warto wymienić takie tytuły, jak:

 • Umizoomi
 • Mali Einsteini
 • Było sobie życie
 • Nela, mała reporterka
 • Świat małego Ludwika
 • Detektyw Łodyga
 • Kosmiczny Jet
 • Mój przyjaciel Necio
 • Adibu
 • Charlie i Lola
 • Bing
 • Ucz się z Dino
 • Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham
 • Puffin rock
 • Była sobie ziemia
 • Dora poznaje świat
 • Złota rączka
 • Marta mówi
 • Jej wysokość Zosia
 • Mother goose club
Rozpocznij
Stwórz pierwszą bajkę!
Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w krainie Elfi Bajka
Dołącz do rodziny Elfi Bajka i odbierz rabat 30% na swoją pierwszą bajkę
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 342097 osób
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Przepisz wynik działania: 7 + 6
Sprawdź swojego maila aby odebrać elfowy rabat