Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Blog

05.08.2019

Bajki dla trojaczków

Bajki dla trojaczków - Nasze propozycje

Dziecko wymaga stałej uwagi, nigdy nie jest zmęczone zabawą oraz rozmowami na wszelkiego typu tematy i zawsze ma głowę pełną szalonych pomysłów. A co wtedy, gdy opiekujemy się nie jednym, a całą trójką bardzo energetycznych maluchów? Dobrym sposobem, aby choć przez chwilę zająć czymś trojaczki są bajki. Poniżej mamy kilka propozycji. Zachęcamy do lektury!

Bajki


Poniżej kilka propozycji bajek, które z pewnością spodobają się trojaczkom!


Trojaczki

To cykl pełnych pełnych humoru bajek o tytułowych trojaczkach. Nasi bohaterowie ‒ dwaj chłopcy i dziewczynka, każdego dnia przeżywają niezwykłe przygody. I choć rodzeństwo często się kłóci, zawsze może na siebie liczyć. Wśród wielu tytułów z cyklu Trojaczków wymienić możemy takie, jak: Smok łazienkowy, Trojaczki chcą mieć psa, Książę czy księżniczka i wiele, wiele innych.

Rodzeństwo

Bajka o rodzeństwie, które jest pod opieką złej macochy. Rodzeństwo wspiera się w tych ciężkich chwilach i dzielnie znosi tortury kobiety. Pewnego dnia, dzięki pomocy przyjaciół, bohaterom udaje się uciec spod władzy przebiegłej kobiety. To jednak nie koniec przygód naszej dwójki. Zachęcamy do oglądania!

Trzy małe świnki

Trzy małe świnki to idealna bajka dla rodzeństwa. Jest to opowieść o rodzeństwie ‒ trzech małych świnkach, które opuszczają dom rodzinny. Każda ze świnek buduje swój domek ‒ pierwsza z siana, druga z drewna, a trzecia z cegieł. Gdy każda ze świnek cieszy się już swoim domem, pojawia się zły wilk, co wydarzy się dalej?

Jaś i Małgosia

To kolejna opowieść dla trojaczków. I choć główni bohaterowie to brat i siostra, a nie trojaczki, bajka pokazuje, jak ważne jest, aby rodzeństwo wspierało się w trudnych chwilach.

Dlaczego warto czytać trojaczkom?

Oczywiście oprócz oglądania bajek, bardzo dobrym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi jest czytanieróżnych opowieści. Dlaczego warto czytać bajki trojaczkom? Powodów jest bardzo dużo, poniżej najważniejsze z nich:

  • podczas czytania bajek budujemy więź między sobą a trójką maluchów
  • gdy dzieci widzą, że mamy dla nich czas, wzrasta ich poczucie wartości
  • to doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i ćwiczenie pamięci naszych trojaczków
  • dzięki wzorcom w bajkach dzieci uczą się odróżniać dobro od zła
  • maluchy poznają nowe słowa i zwiększają swoją wiedzę o świecie
  • bajki są bardzo pomocne, gdy chcemy wytłumaczyć dzieciom trudne kwestie


Propozycje bajek personalizowanych od Elfi

W ofercie Elfi znajdziecie bajki personalizowane. Takie bajki przygotowywane są z myślą o konkretnym dziecku, dwójce lub trójce maluchów. Bajki są przystosowane do potrzeb najmłodszych i spełniają funkcję edukacyjną ‒ za ich pomocą można wprowadzić w życie trojaczków dobre nawyki.
Wśród propozycji bajek wymienić możemy takie bajki, jak:

  • Elf Bałaganejro ‒ sprawdzi się w przypadku maluchów, które nie przepadają za sprzątaniem swoich zabawek. Sympatyczny Elf opowie o tym, jak sam miał problem ze sprzątaniem i w jaki sposób poradził sobie z tym.
  • Elf Niejadek ‒ trojaczki wyruszą w podróż na Liliowe Wzgórze i dowiedzą się, dlaczego warto zjadać całe posiłki.
  • Elf Pomocnik ‒ w tej bajce dzieci wyruszą w podróż do fabryki, w której pracują elfy i poznają historię prezentu, który rok temu otrzymały od Świętego Mikołaja.

Podsumowanie

Idealnym sposobem na spędzenie czasu z trojaczkami jest oglądanie bajek, wśród wielu propozycji warto zdecydować się na takie, jak: Trojaczki, Rodzeństwo, Trzy małe świnki, Jaś i Małgosia. Doskonałym sposobem spędzania czasu jest też oglądanie personalizowanych bajek od Elfi, warto podkreślić, że są to bajki zrealizowane w konwencji edukacyjnej. Pamiętajmy też o czytaniu bajek naszym trojaczkom.
Powodzenia!

Rozpocznij
Stwórz pierwszą bajkę!
Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Witaj w krainie Elfi Bajka
Dołącz do rodziny Elfi Bajka i odbierz rabat 30% na swoją pierwszą bajkę
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Odebrało już 342097 osób
Już prawie gotowe...
Podaj nam swoje imię
Przepisz wynik działania: 2 + 9
Sprawdź swojego maila aby odebrać elfowy rabat